|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Mini Amplifier |
| Usage: | Hi-Fi, AV, KTV System |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency


| Model | USB-1000F |
| Rated power | 1000W |
| Case | 3U Iron Case; Aluminum Panel; Aluminum Handle; Aluminum knob |
| I/O | 2 MIC IN; 2 AUX IN; USB IN; SD IN |
| Speaker Output | COM/120V/240V; COM/120V for 8 Zones Each |
| Channel | 8 Zones with Switches |
| Tune | 2 Bands Control - Treble. Bass; |
| MP3 | Bluetooth; FM Radio; Remote Controller(5 RMB); LED Csreen |
| Amplifier Type | 800-1000W CLASS AB; 1500-2000W CLASS H |
| Acoustics | Frequency Response: 80Hz-18KHz; THD: <1% at 1/3 Voltage: |
| Protection | Full Protection(Short Circuit; Over Load; Over Current; DC Fault) |
| Addition | / |
| Remark | Fashion Type; Support OEM |



