Surround Sound PA System Passive 30W Column Speaker
|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| Activity: | Passive |
| Speaker System: | Optional Combination |
Secured Trading Service
Gold Member Since 2021
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Year of Establishment
2000-01-28
Number of Employees
300
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- LD-930
- Speaker Material
- Metal
- Application
- Commercial
- Certification
- CE, CCC
- Rated Power
- 30W
- Transport Package
- Carton
- Specification
- 132x113x450mm
- Trademark
- Zhonghe/FLB
- Origin
- Hangzhou, Zhejiang
- Production Capacity
- 50000pieces/Year
Product Description

| Model | LD-930 |
| Rated power | 30W |
| Frequency Responce | 80Hz-15kHz |
| Case Material | Aluminum |
| Cover Material | Plastic |
| Woofer Size | 4"Woofer x 3 |
| Tweeter | / |
| Dimension | 132x113x450mm |
| Remark | IPX5 Waterproof |




Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- PA Speaker
- Column Speaker
- Surround Sound PA System Passive 30W Column Speaker
Related Categories
Hot Searches
More